İzmir Lokma

İzmir Lokma 2019-06-28T01:01:57+00:00

Lokma tatlısı son derece basit malzemelerden oluşması sebebinden olsa gerek ana hatları ile tüm dünyada üretilen bir tatlıdır desek çok da abartmış sayılmayız. Ama daha önce de söylediğimiz gibi en mükemmel halini Ege bölgesinde almış olup İzmir lokma diye adlandırılması boşuna olmamaktadır. İzmir lokmacısı denilince de akla firmamızın gelmesi kaçınılmazdır.

Hemen hemen bütün özel dini günlerde İzmir’de bir köşe başında lokma dağıtılmasına tanıklık etmişsinizdir. Bunun dışında iş yeri açılışlarında, sünnet ve nişanlarda, ölen bir kişinin arkasından lokma dağıtmak bir gelenek halini almıştır. Bu dağıtılan lokma tamamen hayır amaçlı olup, lokmayı dağıttıranın tek bir amacı vardır oda tatlıyı yiyenin bir duasını almaktır. Bu yüzden tatlının kaliteli ve lezzetli olması gerekmektedir. Lezzetsiz olması durumunda bir tadına bakan olduğu gibi bırakacak belki de dua bile etmeyecektir.

İzmir lokma

İzmir lokma neden hafiftir

İzmir lokma tatlısı yapımı ve dağıtımı denilince akla firmamızın gelmesi tesadüf olmayıp kaliteli ve leziz tatlı yapmakla doğru orantılıdır. Bir diğer önemli etken de tatlıyı dağıtan personelin anlayışlı ve güler yüzlü olmasıdır. Hiçbir iş asık suratlı yapılmaz ama hayır işlerinde hiçbir şekilde asık surata yer yoktur.

İzmir lokma dağıtımı yapmak isteyen insanların bizi tercih etmesinin sebeplerini anlattık. Lokma dökülecek yere zamanında gelmek bütün malzeme ve tesisatını eksiksiz bir şekilde hazır bulundurmak ve temiz bir şekilde çalışmak bize has özellikler olup başka yerde kolay kolay bulamayacağınız meziyetlerdir. İstenilen her hangi bir yerde birinci sınıf malzemeler ile üretmiş olduğumuz lokmaların lezzeti dilden dile aktarılmaktadır. Her ne sebeple olursa olsun lokma dağıtımınız için doğru firmayı bulmak zorundasınızdır.

Lokma İzmir’de önemli bir yer tutan basit ama etkisi çok güçlü bir tatlıdır. Bu da acemi ellere bırakılamayacak kadar önemli olduğunu göstermektedir. Son model araç ve gereçlerimizle bir telefon uzaklığında sizin aramanızı bekliyoruz.

× Whatsapp yazın