İzmir lokmacı önce uyarmak ve yurttaşın bilgilendirme hakkına saygı duymak gerektiğine inanır. “Ne yapayım, bir dükkan açıp lokma işi yapayım” diye dükkan açan onlarca insan var şehrimizde. Bu iş öyle eline kepçe alanın herkesin yapacağı iş midir? Bu kadar basit midir? İnsanların cenazeleri oluyor hayra lokma dağıttırıyor. Bu işten hiç anlamayan birinin cenaze sonrası yapacağı ve dağıtacağı lokma nasıl oluyor? Yurtta nikah yapıyor ve mutluluğunun tadını paylaşmak ve dua ile nikahını gönülden paylaşmak için lokma döktürüyor. Peki ne sağlıktan, ne undan, ne şekerden anlayan biri nasıl nikah lokması döker? Bunu yiyecek insanlar ne der?

İzmir lokmacısı olarak biz meslekte nerede ise çeyrek aşırı geride bırakıyoruz. Meslekte nelere tanıdık olmadık ki? İzmir lokmacısıyım diyenlerin yüzlerce insanın zehirlenmesine vesile olanı da gördük, lokma diye dağıttığı şeyin düğünün, nikahın rezalet ile sonuçlanmasına da şahit olduk. İki kelime dua etmeyi dahi bilmeyenlerin hayır lokması dökmesi ticari, para, kar hırsından başka ne olabilir ki? Para hırsı ile hayra vesile olunur mu?

İzmir lokmacı nelere dikkat eder?

İzmir lokmacı önce yaptığı işin manevi değerinin, dini öneminin farkında olmalıdır. Yüzlerce bazen binlerce insana sunduğu tatlının anlamının farkında olmalıdır. Mesleğinde her anlamda önce kendisi pişmiş olmalıdır. İzmir lokmacısı unu, şekeri, yağı seçer iken, karıştırır iken, lokma tatlısına dönüştürür iken önce insan sağlığını, insan hayrını düşünmeli ve bunu gerçekten önemsemelidir. Sahiden yediklerinde, insanlar gönülden dua ediyorsa yaptığı işin bir değeri olduğunu bilmelidir.

İzmir lokmacısı resmi kuruluşların sağlık onayı olmayan bir hiç ham maddeyi kullanmamalıdır. Kullandığı hammaddelerin sertifikalarını da denetime açık tutmalıdır. Zira insanlar zehirlenebilir. Sağlığı zarar görebilir. Bu iş hastanede bitebilir. Hatta acı kayıplara dahi neden olabilir. Sağlıklı üründen lokma tatlısını yapar iken elbette lezzeti nasıl oluşturacağına ancak mesleki tecrübesi ile karar verebilir. Lezzetli olup olmadığına karar veren o lokmayı yiyen yurttaş olacaktır. Vatandaş lokmayı yedikten sonra, içtenlikle “Eline sağlık leziz olmuştu” diyorsa işinde başarılı demektir.

İzmir lokmacı firması olarak biz, bize ulaştığınızda, irtibata geçtiğinizde, nerede, nasıl, kaç kişilik, gibi detayları sizden öğreniyoruz. Anlaşırsak hazırlığımızı yapıyoruz. Kullandığımız tüm malzemeleri denetimize sunuyoruz. İstediğiniz mekanda ve yerde istediğiniz kişilik lokma servisimizi dua eşliğinde yapıyoruz.

İzmir lokmacı