Ortadoğu’ya has bir tatlı olan Helva birçok ülkede farklı çeşitlerde kendini göstermektedir. Helva dökümü ise bize özgü bir olay olup genelde irmik unu, şeker ve yağ ile tatlı yapılması işlemidir. Ülkemizde farklı çeşitleri olsa da örneğin un helvası gibi en beğenilen ve yaygın olarak tüketilen irmik helvasıdır. Farklı coğrafyalarda farklı bir şekilde üretildiğini söylediğimiz helvanın ülkemizde de bazı yerlerde tahinle yapılanlarına rastlamak mümkündür.

Türkiye’de helva dökmek için yüzlerce bahane bulunmaktadır. Yeni bir hayat dünyaya geldiğinde, birisi bu hayattan göçüp gittiğinde, okula gitmeye başlayan çocuklar için, Hıdırellez zamanında, baharın gelişini kutlamak için kısaca helva yapıp dağıtmak için bahane çoktur. Burada önemli olan insanımızın paylaşma isteğinin ne kadar çok ve güçlü olduğudur.

İzmir helva dökümü

Genelde evlerde yapılıp küçük kaselere konarak dağıtılan bu tatlı, bizim gibi firmaların girişimi ile çok daha büyük miktarlarda yere ve zamana bağlı kalmadan dağıtmak mümkün olmaktadır. Müşterilerimizin istedikleri yer ve zamanda istedikleri miktarda çok ekonomik rakamlarla İzmir helva dökümü yapmaktayız.

Son zamanlarda iş yeri açılışlarında helva dökümü oldukça rağbet görmektedir. İşine hayır duaları alarak başlamak isteyen insanlar için oldukça pratik ve zahmetsiz olan helva dökümünü tercih etmeleri gayet mantıklı bir çözümdür.

Firmamız tatlılarında birinci sınıf ve doğal malzemeler kullanmaktadır. Pek çok firma şeker yerine doğallığı tartışmalı olan başka malzemeler de kullanmaktadır. İnsan sağlığı üzerine ne gibi etkileri pek belli olmayan bu malzemeleri firmamız hiçbir ürününde kullanmamaktadır.
İzmir helva dökümü deneyimli ustalarımızın ellerinde vücut bulup, güler yüzlü personelimiz vasıtası ile İzmir halkına dağıtılmaktadır. Gerek imalat gerekse de dağıtım esnasında bütün hijyen kurallarına uyulmaktadır.  Son derece lezzetli ve sağlıklı bu tatlı vasıtası ile hayırlı bir işe başlamak için tek yapmanız gereken bize ulaşmaktır.

İzmir helva dökümü