Aliağa Lokma

Lokma dökümü bir sanattır. Her lokma döken ben lokmacıyım dese dahi iyi bir lokma tatlısı İzmir’de dökülür. Çünkü burada babadan oğula geçen bir meslek olup bütün püf noktaları ve dağıtımın incelikleri bilinir. Aliağa lokma firması da İzmir lokma dökümünde uzman kişilerden oluşmaktadır. Kaç kişilik lokma hamuru ne kadar zaman önce hazırlanmalıdır. Hamurun kıvamı nasıl olmalıdır. Dağıtılacak yere ne zaman çıkmalı ve öncesinde yapılması gereken tüm hazırlıklar ne kadar sürer. Bütün bu soruların cevabı belli olup her lokmacının ezbere bilmesi gereken şeylerdir.

Aliağa lokma firması olarak vatandaşa hizmet etmenin geri dönüşünün daha fazla müşteri demek olduğunun bilincinde olarak birinci sınıf bir hizmet anlayışı ile çalışmaktayız. Nedir birinci sınıf bir hizmet anlayışı diğer lokmacılardan ne farkımız vardır. İlk olarak lokma üretimimizin tüm aşamalarında temizlik ve hijyen anlayışı tam olarak hakimdir. Lokma kazan ve aracın temizliğinden tutun da, çalışanlarımızın üstünün başının temizliğine kadar hiçbir ayrıntı gözden kaçırılmamaktadır.

Lezzetli Aliağa lokma dökümü

Daha sonra lezzetli ve enfes tattaki lokmaların üretimine sıra gelir. Bunun için de ilk olarak kullanılan malzemenin en kalitelisi seçilir. Bu malzemenin seçiminde de önceki deneyimlerden faydalanılmakla birlikte ustalarımızın gözlem ve deneylerine dayanarak hangi unun kullanılacağı hangi şekerin daha saf ve doğal olduğu gibi deneysel yöntemler kullanılmaktadır.

Aliağa lokma firmasının hizmet anlayışında son aşama diyebileceğimiz kısım lokmanın dağıtılmasıdır. Burada da dağıtım hangi amaçla yapılmakta sorusunun cevabı alındıktan sonra uygun müzikler eşliğinde güler yüzlü ama bütün ciddiyetimiz korunarak lokma dağıtımı gerçekleştirmekteyiz. Çaldığımız müziğe örnek vermek gerekirse ölen bir kişinin arkasından dualar veya ilahiler eşliğinde, bir mağazanın açılışında ise güncel pop veya rock müzik eşliğinde dağıtımlarımızı yapmaktayız. İşimizin bittiği noktada da çevre temizliğini kontrol ederek görev yerimizi terk ediyoruz.

aliağa lokma

 

Siz de fikrinizi belirtin

× Whatsapp yazın